Pápež je starý dedko. Vatikán je skorumpovaný! Bezák je nevinný!

Autor: Michal Královič | 4.7.2012 o 17:57 | (upravené 4.7.2012 o 19:07) Karma článku: 15,99 | Prečítané:  4475x

Odvolanie Mons. Róberta Bezáka ako arcibiskupa Trnavskej arcidiecézy rozdelilo kresťanov. Na svedomí to má skorumpovaný Vatikán na čele s pápežom .... Naozaj?!

Spoločnosť sa rozdelila nielen na kresťanov a ateistov, ale v názoroch sa delia aj samotní kresťania. Jedni vravia, že ide o rozhodnutie Vatikánu a to sa nespochybňuje, ďalší si myslia, že pápež je starý dedko, ktorý sa dá ľahko zmanipulovať, iní poukazujú na skorumpovanosť a rôzne machinácie a hry v Cirkvi, iní Bezáka podporujú a chcú tlakom donútiť Vatikán, aby vrátil späť rozhodnutie ...

Tak ako cez majstrovstvá vo futbale sa zrazu objavilo na Slovensku 5 miliónov trénerov a futbalových stratégov, tak tu dnes máme 5 miliónov znalcov kánonického práva, pomerov vo Vatikáne, ekonomických pomerov v trnavskej arcidiecéze ...  Bezák je vinný a právom! Nie, nie je, ide len o pomstu ISTÉHO človeka (a všetci vedia, kto to iste bol!). Všetko je to narafičené! Nie, je to pravda!

A ja sám neviem, čo si mám myslieť o dôvodoch odvolania arcibiskupa. Nie som znalec kánonického práva a neviem či jeho odvolanie súvisí s jeho porušením. Nie som ani znalec finančných či majetkových pomerov arcidiecézy, aby som si mohol vehementne zastávať názor  za / proti odvolaniu. Na celej tejto „kauze“ mi príde ľúto len to, že Cirkev, ktorá sa 2000 rokov snaží získavať si dôveru či vieru v Cirkev ju takto šmahom ruky jednoducho stratí u pár desaťtisícov ľudí.

Darmo si Vatikán najíma skvelého mediálneho guru a PR stratéga, keď to svoje „PR“ takto ničí! V Cirkev máme veriť, hej, ale znamená to, že sa nemôžeme pýtať, diskutovať?

Možno existuje dôvod, prečo je na mieste nezverejniť dôvody odvolania (žiaden mi nenapadá), ale prečo by o nich nemal vedieť ani samotný odvolaný arcibiskup?

 

„Všetci, čo uverili, boli pospolu a všetko mali spoločné" SK 2,44

Myslím, že dnešná Cirkev sa v mnohom líši od tej prvotnej a možno aj aktuálna situácia (kauza) je toho dôkazom ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?